INESE ŠABULE: “STILISTS KĀ BRĪNUMA NŪJIŅA”

INESE ŠABULE: “STILISTS KĀ BRĪNUMA NŪJIŅA”

Nav viegli veidot harmonisku un pilnvērtīgu tēlu. Stilisti ir starpnieki, kuri apvieno modes pasauli ar parastu sievieti, kas sapņo novilkt izstaipītu džemperi un izlaist matus. Elegantā Inese Šabule, absolvējot programmu "Vizuālā tēla stilists", veiksmīgi strādā televīzijā un palīdz nesajukt pievilcīgas modes likumos.

Kāpēc izvēlējaties kļūt par stilistu?

Kad es apguvu vizāžista profesiju, radās jautājums, kāds meikaps un kur tas būs piemērots. Es sapratu, ka meikaps un frizūra ir viens vesels. Kad strādā dažādi meistari, bieži vien nesakrīt gala tēla redzējums: frizieris dara kaut ko vienu, vizāžists citu. Rezultātā tiek veikts labs darbs, taču cilvēks neizskatās harmonisks. Principā, konstatējot, ka pastāv disonanse, tas arī noved vizāžista-friziera stilistikā. Ir velme redzēt harmonisku, skaistu tēlu, lai nebūtu kauns par savu darbu.

Kāds ir palicis iespaids pēc "Vizuālā tēla stilista" programmas apgūšanas?

Mani pārsteidza pasniedzēju centieni informēt studentus. Tik labi visu paskaidroja un parādīja, ka pēc programmas apgūšanas neradās lieki jautājumi. Es zinu vairākas skolas, kur meistari īpaši nevēlas audzināt sev konkurentus, profesionāļus un dalās ar informāciju minimāli. Style Academy Create In Riga pasniedzēji dalās ar savu pieredzi, noslēpumiem un ir gatavi dot visu, lai studenti būtu spējīgi konkurēt darba tirgū un izcelties ar sasniegumiem. Pēc programmas apgūšanas man nebija jautājumu ar ko nodarbošos tālāk.

Vai ikviens var kļūt par stilistu? Vai gaume un stila izjūta ir kaut kas iedzimts?

Man personīgi bija sajūta, ka man ir gaume, bet trūka zināšanu. Es domāju, ka jebkurš, kas ir ieinteresēts, var kļūt par stilistu, jo stila izjūtu var attīstīt. Stilista programma ietver ne tikai informatīvu aspektu, bet arī radošu. Viss ir atkarīgs no attieksmes un motivācijas. Ja cilvēks par maz ir motivēts un līdz galam nesaprot kam dēļ ir vajadzīgas šīs zināšanas - viņš visu neuztvers, viņš dzirdēs tikai katru otru vārdu. Es  iestājos ar noteiktu mērķi, ieguvu labas zināšanas, un uz visiem jautājumiem saņēmu detalizētas atbildes.

Vai stilistam ir iespējams realizēties Latvijā? Vai tomēr pēc absolvēšanas mērķēt uz ārvalstīm, kur modes industrija ir vairāk attīstīta?

Ja ir velme strādāt, tad viss ir iespējams. Galvenais nesēdēt un negaidīt, ka brīnumi notiks paši par sevi. Protams, jums ir jāparāda sevi, jāreklamē un tevi noteikti pamanīs un sadzirdēs. Style Academy Create In Riga aktīvi piedalās prakses meklēšanā, piedāvā dažādus interesantus projektus, piedāvā iespējas praktizēties visā mācību procesā. Tāpēc nepastāv problēmas, ka jūs neievēros un kaut ko nevarēsiet pamanīt un saņemt. Ir tikai viens jautājums, vai tev ir velme un interese? Visiem studentiem tiek dota iespēja, bet ne visi to izmanto. Es, piemēram, pēc akadēmijas ierosinājuma tiku uz tādiem projektiem kā Gatava pārvērtībām, Vecmāmiņa un Latvijas Dzelzceļa 150 gadu jubileja. Tā bija lieliska pieredze un es esmu ļoti pateicīga Natālijai Rivoņenko, Kristīnei Rudzinskai un Aleksandram Pavlovam.

Interesanti uzzināt par Jūsu darbu televīzijā. Kādi ir Jūsu pienākumi?

Projektā Gatava pārvērtībām, kur strādāju kopā ar Aleksandru Pavlovu, mēs personīgi tikāmies ar dalībnieci, un no paša sākuma izrunājam viņas vēsturi, ar ko viņa nodarbojas, kāds ir viņas dzīves veids, kāds vecums. Nosakām kolorītu, uzzinām atnākšanas iemeslu un kāda ir motivācija. Pēc tam saskaņā ar vēsturi veidojam jaunu tēlu. Mēs izvēlāmies frizūru, meikapu, drēbes un notiek raidījuma filmēšana. Mēs vienmēr strādājam ar dalībnieka personīgo “es”, cenšamies uzsvērt viņa labākās īpašības. Mēs strādājam, lai izveidotu jaunu laimīgāku un priecīgāku stāstu. Arī es piedalījos kā asistente televīzijas projektā Patiesības spogulis, kur man bija jāpārdomā un jāmaina programmas vadītāja tēls.

 Ar ko vēl Jūs nodarbojaties? Pastāstiet, lūdzu, par saviem sasniegumiem.

Grūti runāt par sevi, kad esi visur (smaida). Organizēju un vadīju reklāmu kazino Shangri. Piedalos konkursos un saņemu balvas. No pēdējiem ir Session label styling 2017 OSIS+, Fantasy Hairstyle in Flover Dress. Dalība fotosesijā: Londa Professional Inspiration Days 2015. Vadītāju tēla radīšanu Trend Vision 2016 award. Strādāju par modes un skaistuma nodaļas vadītājas asistenti žurnālā Lilit. Piedalījos Latvijas modes nedēļā, strādāju kā vizāžists, frizieris fotosesijās, šovos un skatēs.

 Vēl viens sasniegums - ir jūsu autorkurss "Pārvērtību noslēpumi", ar kuru drīz varēs iepazīties ikviens. Cik ilgi Jūs strādājat pie kursa? Kā radās tāda ideja?

 Manas dzīves devīze ir radīt skaistumu, prieku un laipnību man tuviem cilvēkiem. Man patīk, kad man apkārt ir skaistas lietas un priecīgi cilvēki. Vēlme uzrakstīt autorkursu vai vismaz pievērsties tam, parādījās ļoti sen. Notika tā, ka zvaigznes debesīs sakrita un tas deva man iespēju realizēt manu sapni, par kuru es domāju jau vairākus gadus. Atlicis tikai atrast laiku un izdomāt, ko es ar to gribu pateikt.

Ko jūs sagaidāt no šī kursa?

Es gribu, lai noklausoties manu kursu, cilvēkiem mainītos pasaules uzskats un, pirmkārt, mainītos attieksme pret sevi. Ir nepieciešams saprast, kādu informāciju mēs nesam, kādu iespaidu radām. Tā ir laba iespēja iemācīties parādīt savas labākās puses. Kurss dod iespēju augt meistaram kā profesionālim un jebkurai sievietei kļūt vēl pievilcīgākai. Ikviens var iziet kursu, šim nolūkam nav nepieciešamas speciālas mācības, zināšanas vai prasmes. Es patiešām vēlos parādīt un atgādināt mīļajām sievietēm, ka viņas var būt skaistas un apburošas jebkurā diennakts laikā.

Ko Jūs varat novēlēt topošiem Stila Akadēmijas stilistiem?

Stilista profesija ir skaista, jo tā veido harmoniju un skaistumu sev apkārt. Stilists ir sava veida brīnuma nūjiņa daudziem cilvēkiem. Kad cilvēks vēršas pie stilista, viņam ir nepieciešama palīdzība un nepieciešams kāds redzējums, kas nākotnē palīdzēs realizēt savu vīziju. Īsts stilists ir labs psihologs un sava darba profesionālis, kas redz, dzird un saprot klientu. Viņš ir gatavs dalīties ar zināšanām, nebaidās, ka kāds kļūs labāks, skaistāks, veiksmīgāks. Tieši stilists pārdomā imidžu, kurš būs moderns, mūsdienīgs un individuāls. Ja jūtat, ka šī profesija ir jūsu aicinājums – uz priekšu!

 Novēlām Jums veiksmi un liels paldies par interviju!

Kontakti