Mans labākais matu stilists kāzām

Mans labākais matu stilists kāzām

Katram frizierim klients līgavas vai līgavaiņa lomā – īpašs gadījums, un satraukums nebūt nav mazāks par to, kāds ir jaunlaulātajiem. Šajā rakstā mēs centīsimies aplūkot visus satraucošākos jautājumus un rast risinājumus, kā kāzu dienu padarīt patiesi brīnumainu.

Komandas darbs kāzu stilista vadībā

Ja projektam “kāzas” ir piesaistīts kāzu stilists, tad frizierim strādāt ir viegli. Stilists izveido kopējo stilu, saskaņo to ar pasūtītāju un frizierim izvirza konkrētu uzdevumu. Nevainojama līgavas tēla veidošanā nav nekā nenozīmīga – būtiska loma ir jebkurai niansei, līdz ar to no meistara puses ir nepieciešama paklausība un spēja strādāt komandā.

Gatavojoties lielajam notikumam, svarīgi ir apzināties faktu, ka frizūra ir neatņemama kopējā kāzu stila daļa, tādēļ tai ir jāsaskan ar kleitu, grimu, , līgavas pušķi un pat līgavaiņa uzvalku. Atbilstoša risinājuma  meklējumos stilists ņem vērā līgavas augumu, ķermeņa uzbūvi, figūras un sejas formas īpatnības, kā arī kopējās proporcijas, konsultējas ar frizieri par matu struktūru un iespējamiem frizūru variantiem.

Svinības var norisināties tradicionālā stila vai arī tematiska pasākuma formā. Par visiem šiem aspektiem domā stilists, frizierim prezentējot konkrētas stilistikas frizūru, jo plānotais formāts un apstākļi būtiski ietekmē frizūras izvēli, un meistaram ir nepieciešams saprast ideju. Bez šaubām, teicams rezultāts ir vērtējams kā kopīgu pūliņu rezultāts.

Tāpat stilista pienākumos ietilpst frizūras papildināšana ar kāzu stilistikai atbilstošām rotaslietām un aksesuāriem. Stilists organizē izmēģinājuma frizūras veidošanu, savukārt frizierim ir precīzi jāizpilda izvirzītais uzdevums. Atbildību par līgavas tēlu uzņemas stilists.

Individuāls friziera stilista darbs

Diezgan bieži nākas saskarties ar gadījumiem, kad līgavai jau sen ir izveidojušās labas attiecības ar savu līdzšinējo manikīra meistaru, grima mākslinieku un frizieri, turklāt viņa pati jau ir izvēlējusies konkrētu kleitu un izdomājusi kopējo tēlu. Vai arī – līgava ir sapņojusi, ka savu kāzu frizūru veidos tieši pie Jums, lūdzot palīdzēt izvēlēties piemērotāko variantu. Šādā situācijā nepieciešams izveidot sarakstu ar jautājumiem, kurus meistaram noteikti ir jāuzdod līgavai. Pēc tam abas puses izpilda mājas darbu, kas saistīts ar sagatavošanos kāzām un kāzu rīta scenāriju līgavai.

Jautājumi līgavai pirmajā tikšanās reizē:

 • Ceremonijas datums, laiks un vieta? Pakalpojuma cenai brīvdienā, ieskaitot nokļūšanu pasākuma norises vai gatavošanās vietā, kā arī samaksai par darbu agrā rīta stundā ir jābūt augstākai. Ceremonijas norises vieta (piemēram, pils, daba, dzimtsarakstu nodaļa vai baznīca) ir ļoti nozīmīgs faktors frizūras izvēles procesā.
 • Kāds ir kopējais kāzu stils un papildu akcenta krāsa?
 • Kāds ir  Jūsu budžets?
 • Kādu kleitu ir izvēlējusies līgava? Atcerieties, ka jebkura stila kleitu ir iespējams kombinēt ar frizūru, ievērojot trīs principus – kontrasts, nianses un līdzība. Klasiskie kompozīcijas likumi tiek saglabāti, taču nebūt nav nepieciešams, teiksim, komplektācijā ar ampīra kleitu noteikti veidot Žozefīnes frizūru. Ideāli būtu līgavai palūgt nofotografēties kleitā no visām pusēm un atsūtīt Jums šos fotoattēlus.
 • Kādas idejas ir pašai līgavai saistībā ar frizūru un grimu? Līgavas izsapņotais tēls  ir jāciena pat tad, ja Jums konkrētā ideja nepatīk – nekādā gadījumā nenoraidiet to, nepiedāvājot kādu alternatīvu. Pavaicājiet par plīvuru, cepurīti, rotaslietām, ziediem, diadēmu, noskaidrojot, kā līgava gribētu izrotāt galvu un kam viņa dod priekšroku. Pagaidām vēl neko nevajag ieteikt un rekomendēt. Jūsu uzdevums ir klausīties un pierakstīt dzirdēto.
 • Kāds ir fotosesijas scenārijs? Šī ir Jums ļoti nozīmīga informācija! Fotosesija ir plānota studijā vai uz jahtas? Zirgu izjādes laikā? Jā!!! No tā ir atkarīgs, kurš frizūras variants vislabāk saglabās savu sākotnējo formu, nodrošinot to, ka vakarā līgava pie svinību galda ieradīsies skaista.
 • Galvenais jautājums – kā līgava vēlas justies savā kāzu dienā? Kā princese? Karaliene? Feja? Citplanētiete? Kā lēdija vai dumpiniece? Mūsdienās ir svarīgi domāt tēlaini. Apspriediet detaļas.
 • Pēdējais uzdodamais jautājums ir šāds: vai Jūs vēl kaut kādā veidā varat būt noderīgs? Varbūt nepieciešams izveidot frizūru mammai vai vedējmātei? Tāpat Jūs varat piedalīties fotosesijā, izveidot otrās dienas matu sakārtojumu. Jums ir jāsagatavo cenu piedāvājums un sīki jāpārdomā visas detaļas, turklāt nepieciešams arī saplānot laiku un varbūt vienoties ar asistentu.

Mājas darbs:

Katrā situācijā kāzu frizūra un grims tiek izvēlēts, pamatojoties uz līgavas individuālajām īpatnībām – šajā darbā nav universālu risinājumu.

 • Izpētot atsūtītās fotogrāfijas, novērtējiet līgavas figūras un sejas formas proporcijas, pārdomājiet, cik augstai un apjomīgai jābūt frizūrai. Jāņem vērā arī tāds delikāts jautājums kā līgavaiņa augums.
 • Izanalizējiet kāzu modes tendences. Līgavai ir jābūt mūsdienīgai. Pat vēsturiskuma stilizācijai ir jābūt modernai.
 • Sazinieties ar grima mākslinieku un palūdziet, lai Jums atsūta grima idejas.
 • Izvērtējiet kleitas stilistiku un atlasiet vairākus frizūras variantus, izdomājiet dažādus veidus (laikapstakļi, dažādi aksesuāri utt.) . Pārdomājiet, kā līgavas matu krāsa, struktūra un biezums saskanēs ar izvēlētajiem frizūras risinājumiem. Neaizmirstiet arī par līgavas vecumu – jo vecāka līgava, jo dabīgākai ir jābūt frizūrai.
 • Izvēlieties piemērotākos aksesuāru variantus, kas iederētos pie līgavas frizūras un kleitas. Neaizmirstiet par kāzu vienojošo toni – to vajadzētu akcentēt aksesuāros.
 • Savienojiet izvēlēto frizūru variantus ar notikuma norises vietu un mērogu, fotosesijas scenāriju, iespējamo pārģērbšanos pēc pusnakts.
 • Ja līgava par matu rotājumu ir izvēlējusies ziedus, noteikti sazinieties ar floristu un pārrunājiet ziedu piestiprināšanas iespējas. Ļoti bieži floristi nespēj saprast, kā izveidot ziedu stiprinājumus, tādēļ Jums ir jādod viņiem skaidras norādes, jo Jūs par to esat atbildīgs.
 • Ja līgava laulājas baznīcā un sākumā vēlas seju aizklāt ar plīvuru, noteikti pārdomājiet, kā sakārtot matus pieres daļā, lai frizūra netiktu sabojāta. Līgavainim šis brīdis ir brīnumains, un visam ir jābūt nevainojamā līmenī.
 • Pārdomājiet, kā nostiprināt plīvuru un cik viegli to vēlāk būs noņemt vedējiem vai mātei.
 • Visu sīki un precīzi pārdomājiet, izveidojiet līgavai prezentāciju un uzaiciniet viņu uz tasi tējas, lai apspriestu detaļas un izvēlētos galīgo variantu. Ceru, ka piedāvājuma tapšanas laikā netiks aizmirsts viņas sapnis un vīzija par to, kā līgava sevi šajā dienā vēlas redzēt.
 • Norunājiet izmēģinājuma frizūras veidošanas laiku. Vēlams, lai tajā piedalītos arī vedēji vai mamma, tādējādi noskaidrojot, kā nepieciešamības gadījumā noņemt plīvuru un pielabot frizūru. Izmēģinājuma frizūra ir jāveido ar visiem aksesuāriem. Obligāti izvēlieties tādu kosmētiku, kas pēc iespējas labāk ļaus saglabāt frizūru.
 • Iesakiet līgavai pirms kāzu frizūras veidošanas palutināt matus ar kādu atjaunošanas un mitrināšanas procedūru, tad Jums būs vieglāk strādāt.
 • Kopīgi izplānojiet kāzu dienas rītu. Sava darba izpildē noteikti ierēķiniet liekas 30 minūtes laika.

Kāzu dienas rīts

Profesionāls kāzu stilists nav tikai augsta līmeņa speciālists, bet vienlaikus arī psihologs un līgavas labākā draudzene svinīgā dienā. Iepriekšējā dienā atgādiniet līgavai par nepieciešamību uzlikt matu masku un piemērota apģērba izvēli kāzu rītam, lai to nevajadzētu vilkt pāri galvai.

 • Līgava gandrīz vienmēr kavē, tādēļ, veicot pierakstu, ir jāvienojas satikties pusstundu ātrāk, nekā Jums vajadzētu, strādājot normālā ritmā. Pirmās 15 nokavētās minūtes, ko esat iepriekš rezervējis, ir iztērētas.
 • Jums jāierodas pirms noteiktā tikšanās laika, lai visu savlaicīgi sagatavotu. Visai kosmētikai, frizūrai paredzētajiem aksesuāriem, ziediem, plīvuram un sprādzēm – visam jau iepriekš ir jābūt Jūsu rīcībā. Reizēm līgava ir ļoti satraukta un uz salonu mēdz atbraukt pat ātrāk par norunāto laiku – šādā situācijā viņai nevajadzēs stāvēt pie durvīm un gaidīt Jūs.
 • Noteikti piedomājiet par romantisko atmosfēru, kas līgavai šajā dienā ir ļoti nozīmīga. Mīlīgs ziedu pušķis, šampanieša glāze, ogas, aromātiskas kafijas tase un mūzika – tas viss liks viņai smaidīt un ļaus sagatavoties skaistajai dienai.
 • Padomājiet par asistenta nepieciešamību – iespējams, šī ir tā diena, kad Jums būs nepieciešams palīgs.
 • Parasti līgavas kāzu rītā mēdz fotografēt fotogrāfi un filmēt operatori, zvana draugi, līgavainis, mamma, vedēji, kas aizņem papildu laiku. Tieši šajā situācijā Jums lieliski noderēs atlikušas 15 minūtes  no rezervētā laika.
 • Pacentieties pabeigt frizūru 10 minūtes ātrāk par plānoto laiku – tas līgavai būs miera un pārdomu brīdis.
 • Neaizkavējiet līgavu saistībā ar samaksas jautājumu, pakalpojuma cenai jābūt jau iepriekš aprēķinātai un vēlams – arī samaksātai.
 • Pavadiet līgavu ar smaidu un laba vēlējumiem, pārliecinieties, ka līgava jūtas komfortabli.

Moderni trendi!

Frizieri stilisti frizūru tapšanas procesā izmanto daudzveidīgas tehnikas un formas, taču mūsdienās prioritāri priekšroka tiek dota Nude Look stilam. Tas nosaka maigas un gaisīgas frizūras, kā arī dabīga grima izveidi, ilglaicīgi saglabājot sejas ādai svaiguma un jauneklīguma izskatu. Tikpat svarīga nozīme ir stilista izmantotajai kosmētikai. Lietojiet tikai profesionālu augstas klases kosmētiku, kas izturējusi laika un pieredzes pārbaudi. Veiksmīgi izvēlēta matu kosmētika akcentē dabīgo sejas skaistumu un nodrošina noturīgu efektu. Nekādā gadījumā neeksperimentējiet ar jaunu matu laku, spīdumu un vasku.

Laikā, kad pārdomāsiet līgavas tēlu, Jūs noteikti to iemīļosiet, kas nozīmēs vien to, ka viss izdosies teicami! Veiksmi! Natālija Rivoņenko, pedagoģe, kulturoloģe, friziere stiliste, imidža dizainere, Stila akadēmijas Create in Riga direktore, skaistumkopšanas salona Smalkais saloniņš art-direktore.

Apskati arī šos:

Kontakti

“Style Academy Create in Riga”