Vizuālā tēla stilista studiju programma - par ko tu maksā

Uzzini, kas iekļauts mūsu vizuālā tēla stilistu kursā! Sīkāk par kursa ilgumu, maksu un saturu.

Lai sapucētu vīru, bērnus vai vecākus, varētu arī pietikt ar dažādiem stila padomiem žurnālos, internetā vai īsos stila kursos. Šādās nodarbībās jums kaut ko pastāstīs, kaut ko parādīs, bet tas noteikti nenosegs to profesionālo spektru, kuru dos profesionāla izglītības programma. 

Kā šī programma ļaus mums strādāt un nopelnīt ar šo profesiju? Klienti mūsdienās ir daudz izglītotāki skaistumkopšanas un stila jautājumos un tāpēc arī daudz kaprīzāki. Pārzinot tikai daļu no nepieciešamjām iemaņām, pat tās, kas piemērotas paziņām un tuviniekiem, profesionālu karjeru nevar uzsākt. Tērpu, aksesuāru, frizūru, tehniku mode un viss pārējais pastāvīgi mainās. Vizuālā tēla stilistam – profesionālim nepieciešams veidot aizvien jaunus tēlus saviem pastāvīgajiem un jaunajiem klientiem. Pārvaldot frizūras, meikapu, kolorītu, proporcijas un daudzas citas vērā ņemamas vizuālā tēla daļas, kā arī klienta psiholoģiju, jūs būsiet spējīgi ikvienam cilvēkam izveidot viņa ideālo tēlu.

Izglītības dokuments

Pēc likuma iegūt profesiju vizuālā tēla stilists  var, saņemot vidējo profesionālo izglītību vai izejot apmācību programmu profesionālai sagatavošanai. Minimālais apmācību laiks (legāla diploma iegūšanai) – 960 akadēmiskās stundas, bet mūsu skolā tās ir 1680 stundas. Tā ir akreditēta izglītības programma. Programmu akreditācija skolai ir liels pārbaudījums, kurā tiek izvērtēta visu nodrošināto procesu un mācību līdzekļu kvalitāte, sākot ar mācību procesā izmantotajām matu sprādzēm līdz pat mācību metodikai un vērtēšanas sistēmai.

Tā ir pilnvērtīga izglītība, jo tā ļaus jums kļūt par jomas profesionāli un labi pelnīt. Izvēlieties mūsu skolu - nopietnu, ambiciozu skolu ar augstām prasībām pret studentiem. Tā jums ieliks spēcīgu pamatu spīdošas profesionālās karjeras veidošanai. Profesijai, tāpat kā mājai, ir nepieciešami stipri pamati, lai tā turētos ilgi! Pēc skolas absolvēšanas mūsu studenti strādā Tv raidījumos, žurnālos, salonos, fotosessijās, skatēs, šovos, semināros, apmācībās, kā individuālie konsultanti, šoperi, kā arī korporatīvajos pasākumos. 

Programmas saturs

1. modulis
STILS UN MODE ( 220 akadēmiskās stundas 650 EUR.-)
• Mākslas, modes un stila vēsture. Laikmetīgie un vēsturiskie stili un stila virzieni.
Raksturīgākais mākslā, interjerā, arhitektūrā, frizūrās, grimā un apģērbā.
Formas, krāsu, proporciju analīze. Skaistuma etaloni. Stilizācija mūsdienās. (110 ak.st.)
• Modes teorija. Modes koncepcija.
Modes struktūra. Modes funkcija.
Modes psiholoģija, modes menedžments. Modes reklāmu veidi. Modes nami. Modes namu attīstības vēsture. Modes namu organizācijas shēma. Modes dizaineri. Modes nami un dizaineri Latvijā. Modes attīstība. Modes cikls. (110 ak.st.)

2. modulis 
FRIZIERU DARBI 
(400 akadēmiskās stundas 950 EUR,-)

• Aprīkojums un profesionālā kosmētika
skaistumkopšanas industrijas speciālistiem.
(30 ak.st.)
• Galvas ādas kopšana un matu struktūras atjaunošana. (20 ak.st.)
• Frizūru modelēšana. Matu veidošana. Ikdienas un svētku frizūras. (110 ak.st.)
• Vīriešu un sieviešu matu griezumi.
(140 ak.st.)
• Matu ķīmiskā apstrāde. Matu krāsošanas tehnoloģijas un tehnikas. Ķīmisko ilgviļņu likšanas tehnoloģiskais process un metodes.
Matu ķīmiskā taisnošana. (100 ak.st.)

3. modulis
DEKORATĪVA KOSMĒTIKA UN VIZĀŽA 
(195 akadēmiskās stundas 450 EUR,-)

• Aprīkojums un profesionālā kosmētika
skaistumkopšanas industrijas speciālistiem.
(20 ak.st.)
• Sejas ādas kopšana un atjaunošana. (15 ak.st.)
• Grims. Ķermeņa apgleznošana. Dienas un vakara grima specifika. Uzacu noformēšana. Skatuves un fantāzijas grims. Face Art & Body Art. (160 ak.st.)

4. modulis
VIZUĀLA TĒLA VEIDOŠANA
(495 akadēmiskās stundas 1150 EUR,-)

• Mākslinieciska tēla veidošana. Mākslinieciskās izteiksmes līdzeklis- krāsa.
Koloristika. Mākslinieciskās izteiksmes līdzeklis- līnija un forma.Mākslinieciskās izteiksmes līdzeklis- faktūra. Cilvēka ķermeņa uzbūve un proporcijas. Frizūru elementu zīmēšana. Frizūru siluetu zīmēšana. Grima skices. Modes skices. Tērpa skices. (165 ak.st.)
• Figūras modelēšana un vizuālā korekcija. Cilvēka ķermeņa uzbūves īpatnības. Cilvēka sejas morfoloģiskās īpatnības. Figūru tipi un tērps. Audumi un audumu īpašības. Apģērba komplektācijas principi.(110 ak.st.)
• Koptēla režija. Cilvēka dabas kolorīts. Garderobes revīzija. Racionālā plānošana. Dzīves veids, vecums, sociāla loma. Kino, foto, teātra, TV tērpa specifika. Bāzes garderobes izveide. Kapsulas un komplektu izveides noteikumi. Personālais stils. Klienta individuālā
tēla veidošana. (220 ak.st.)

5. modulis
STILISTA DARBA ORGANIZĀCIJA
(120 akadēmiskās stundas 280 EUR,-)

• Saskarsmes psiholoģija. Etiķete un lietišķā saskarsme darba vietā. Indivīdu psiholoģiskie tipi. Metode “septiņi radikāli”. Komandas veidošana. (80 ak.st.)
• Uzņēmējdarbības pamati. Komercdarbības plānošana. Mārketinga pamati. Koptēla veidošanas budžeta plānošana. (20.ak.st.)
• Darba tiesības un darba aizsardzība. Patērētāju tiesības. Sabiedrības un cilvēka drošība. (20 ak.st.)

6. modulis
PRAKSE UN EKSĀMENS 
( 250 akadēmiskās stundas 120 EUR,-)

Kvalifikācijas prakse 240 ak.st. un Profesionālās kvalifikācijas eksāmens 10 ak.st.

Ja kāds no moduļiem jau iepriekš ir apgūts, tad iespējams uzreiz nokārtot šī moduļa gala ieskaiti un turpināt mācības nākamajā modulī. Līdz ar to arī samazinās summa kopējā kursu maksā. Šādā gadījumā nepieciešams uzrādīt izglītību apstiprinošu dokumentu, kurā ir apgūtas vismaz tik pat daudz stundu, cik norādīts modulī. 
Style Academy Create In Riga studenti, kuri beiguši kādu no kursiem, kas atbilst moduļiem, papildus pārbaudījumi nav jākārto.

Vai būs kādi papildu izdevumi?

Daudzi stilistu kursi norāda zemākas cenas, tādējādi piesaistot ar to studentus. Bet mācību procesā var izrādīties, ka par matu krāsām, šampūniem, balzamiem, dekoratīvo kosmētiku un citiem materiāliem, kā arī par papildu aprīkojumu un instrumentiem būs jāmaksā atsevišķi. Style Academy Create in Riga katram studentam tiek izsniegti visi friziera, vizāžista instrumenti, kas nepieciešami praksei. Skolā ir pieejams viss, sākot ar otiņām un trauciņiem līdz datoram un ķīmiskajiem līdzekļiem ilgviļņu veidošanai. Tas viss ir iekļauts mācību maksā.

Prakses iespējas studentiem     

Style Academy Create In Riga katram studentam nodrošina prakses programmu, kura notiek dažādās disciplīnās - skatēs, fotosessijās, darbā ar individuāliem klientiem, projektos.  Frizieru moduļa mācību pašā sākumā arī darbs ar manekena galvām ir nepieciešams, lai praktizētu dažādus griezuma veidus, griezuma formas un dažādas frizūras. Mūsu skolas studiju maksā ietilpst arī augstas kvalitātes manekena galvas, kas veidotas no dabīgiem matiem, kas ir ļoti būtsiki, izprotot frizūru veidošanu. Attīstot meistarību, prakse notiek ar īstie modeļiem.

Daudzās skolās pēc obligātā teorētiskā un praktiskā kursa, studenti tiek sūtīti kvalifikācijas praksē uz saloniem. Taču nereti šajā praksē viņi tikai mazgā traukus, slauka grīdas, skatās no malas un nav tiesīgi ne tikai strādāt ar klientiem, bet reizēm pat uzdot jautājumus. Nevienam aizņemtam meistaram nav intereses tērēt savu laiku, lai dalītos savās zināšanās. Neviens salons neriskēs ar saviem klientiem un nedos praktikantam apkalpot klientu pilnā apjomā. Pavisam cits stāsts ir, kad kādam salonam tiek sagatavots konkrēta meistara asistents, kā to darām mēs. Iepriekš vienojoties, studentiem jau apmācību laikā tiek maksāta alga kā asistentam. Un tā ir tikai daļa no prakses. Otra galvenā kvalifikācijas prakses daļa notiek uz vietas, studenti apkalpo klientus patstāvīgi, paši pieņem lēmumus un  veic darbu. Taču klāt ir meistars, kas atbildīgs par praksi, kurš vienmēr palīdzēs ar padomiem grūtākā brīdī un parādīs, kā labot situāciju. Un pat tad, ja nav klientu, meistars vienmēr atradīs uzdevumus studentam. Esam pārliecināti - tas ir svarīgi!

Noslēgums    

Stilisti mūsdienās ir kļuvuši daudz izglītotāki, gudrāki, aprīkojums un līdzekļi kļūst aizvien labāki . Un tas ir lieliski! Mūsu darba kvalitāte ir pirmais, ko vērtē klienti. Tieši kvalitāte ir pamats radošumam, par kuru mūsu klienti ir gatavi maksāt naudu. Esam pārliecināti, ka vizuālā tēla stilsita profesija ir unikāla un radoša profesija. Sava darba rezultātu iespējams ieraudzīt uzreiz, līdzko darbs ir pabeigts. Redzam apmierinātu, smaidīgu klientu, kas mums pateicās. 

Apskati arī šos:

Kontakti

“Style Academy Create in Riga”